Menu Close

Kevadsemester

Kevadsemestri tähtsamad üritused on volber ja sellele järgnev Üliõpilasseltside Liidu piknik Raimla aias, samuti ka Tartu rahu ja Eesti Vabariigi aastapäevade tähistamised. Tegu on semestri suursündmustega, mis toovad Tartusse palju tudengeid ning üliõpilasorganisatsioonide vilistlasi. Rahvarohked on veel kevadised piknikud naisorganisatsioonidega meie aias.

Traditsiooniks on kujunenud “kolme R’i” õllelaud, millest võtavad osa lisaks ÜS Raimlale korp! Rotalia ning korp! Revelia. Iga aasta korraldab õllelauda erinev organisatsioon.

Suure tähtsusega on veel semestri algusesse jäävad talvepäevad, mis enamasti tehakse koos mõne naisorganisatsiooniga ning semestri lõppu jäävad suvepäevad, mille traditsioon on aastast 1924, mil peeti esimesed suvepäevad Aegviidus.

Sügissemester

Sügissemestri tähtsaim üritus on ÜS Raimla aastapäev. Pidustused algavad tavaliselt reedeõhtusest perekonnaõhtust, kuhu on oodatud ka kõik teised akadeemilised tudengiorganisatsioonid. Laupäeva hommikul käiakse mõnel Tartu kalmistul kadunud raimlalaste haudadel ning süüdatakse mälestusküünal. Õhtul toimub koos kaaslastega pidulik õhtusöök.

Raimla “firmamärgiks” saab nimetada meie korraldatavat üliõpilaste dresiinirallit.Traditsioon sai alguse 2005. aastal, kui üliõpilasorganisatsioonid võistlesid Raimla miilil (990 meetrit). Ajalukku läksid esimeste võitjatena meestearvestuses korp! Fraternitas Tartuensis ning naistearvestuses korp! Indla ning EÜS Põhjala naiskond.